bIBLIOTEKA

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli funkcjonuje od 1949 roku. Na początku swej działalności mieściła się w domu prywatnym przy Rynku Kościuszki. Była ona jednak wielokrotnie przenoszona do nowych miejsc, zazwyczaj były to  mieszkania prywatne. Często również zmieniali się pracownicy biblioteki. W styczniu 1980 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej wyodrębniono Oddział dla dzieci. Biblioteka Publiczna i Oddział dla dzieci mieściły się wówczas w odrębnych budynkach. W 1990 roku Bibliotekę wraz z Oddziałem przeniesiono do budynku Urzędu Gminy, gdzie funkcjonuje do chwili obecnej. Biblioteka Publiczna stanowi integralną część Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki.

Oprócz podstawowych zadań jakie spełnia Biblioteka tj.  gromadzenie, opracowanie i udostępnianie księgozbioru, czasopism, wykonujemy wiele zadań mających na celu podniesienie kulturalnego i edukacyjnego poziomu społeczeństwa. Organizujemy warsztaty, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy, różne wydarzenia, kąciki literackie, akcje czytelnicze oraz wiele innych. Realizujemy projekty oraz pozyskujemy dotacje na zakup nowości wydawniczych jak również zakup sprzętu komputerowego.

Obecnie nasze zbiory liczą około 22tys. pozycji, które nieustannie są poszerzane.

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line naszej biblioteki.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00- 16:00