bIBLIOTEKA

SPOTKANIA AUTORSKIE

ROBERT ROBB MACIĄG

23 MAJA 2024 (czwartek) zapraszamy wszystkich na podróż do odległych CHIN, w którą zabierze Was pan Robert Robb Maciąg – z wykształcenia pedagog specjalny, z pasji podróżnik i fotograf, urodzony we Wrocławiu.

 
Uwielbia fotografować ludzi. Jest laureatem konkursu „Podróżnik Roku” miesięcznika „Podróże” i zdobywcą „Travelera” miesięcznika „National Geographic”. Jest też autorem książek podróżniczych, m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii” oraz licznych artykułów prasowych.
 
Robert Maciąg opowie o Chinach, o różnicach, ale i o rzeczach wspólnych, o wielkich miastach i prostych wsiach, o pustyni i dżungli, o zupie z kaczych języków, herbacie i nie tylko.
 
23 maja 2024 r. (czwartek)
godzina 17.00
kino „Kometa” w Suchowoli (Plac Kościuszki 13, 16-150 Suchowola)
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie!
 
WSTĘP WOLNY

WOJCIECH MIKOŁUSZKO

W dniu 12 maja 2023 r. (piątek) o godz. 9.30 oraz 11.30 w sali Płomyk w Suchowoli odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z Wojciechem Mikołuszko.

Wojciech Mikołuszko – urodzony w Bielsku Podlaskim przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i ekologii. Jego artykuły ukazują się w wielu ogólnopolskich gazetach i magazynach.

Wojciech opublikował dziesięć książek, w tym serię „Tato, a dlaczego?”, „Wielkie pytania małych ludzi” i „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”, „Wojtek” oraz „Wielkie przygody w świecie przyrody„.
Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko odbędzie się w ramach „Tygodnia Bibliotek 2023”.

BOGUSŁAW JANISZEWSKI

27.09.2022r. (wtorek) odbędzie się warsztatowe spotkanie autorskie z Bogusławem Janiszewskim, w którym wezmie udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli.

Prowadzący: Boguś Janiszewski – pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci: „Ekonomia, To, o czym dorośli ci nie mówią”, “Mózg”, “Kosmos”, “Wirus i inne drobne ustrojstwa”, „Klimat”, “Śmieci”.
 
Spotkanie odbywa się w ramach projektu PROaktywnie z książką, na który Książnica Podlaska w Białymstoku w br. pozyskała dotację w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki.
Skip to content