Centrum Trzech Kultur

Jesteśmy ośrodkiem kultury, galerią i jednostką badawczą. Zajmujemy się wielokulturowością w skali mikro, bo nasza misja to dokumentacja i promocja muzułmańsko-żydowsko-chrześcijańskiej historii (i teraźniejszości) Suchowoli. Obszarem naszej pracy badawczej i kulturalnej jest również kultura ludowa. Opiekujemy się też cmentarzem żydowskim w Suchowoli, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Flagowym wydarzeniem Centrum jest odbywający się od 2018 roku Festiwal Kultur.

Prowadzimy archiwum społeczne na które składają się wywiady, skany archiwalnych dokumentów i fotografii z prywatnych archiwów mieszkańców. W zasobie mamy też zarchiwizowane kroniki instytucji publicznych: Kroniki Zespołu Szkół w Suchowoli, Kronika Szkoły Podstawowej w Suchowoli, Kronika Gminy Suchowola oraz archiwum Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchowoli. Zbiórka zdjęć i dokumentów jest ciągła: jeśli masz coś co pokazuje dawną Suchowolę przynieś do Centrum – zeskanujemy to, a oryginał wróci do ciebie.

W budynku, w którym mieści się Centrum (przy placu Kościuszki 5D) znajduje się również Punkt Informacji Turystycznej. Możecie tam kupić pamiątki, zapytać o kierunek i wypożyczyć darmowy audioprzewodnik.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16.

Centrum Trzech Kultur to część Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli powołana staraniami Urzędu Gminy Suchowola.

Centrum Trzech Kultur