Kolejne prace porządkowe żydowskiego cmentarza w Suchowoli

Przy kilku stopniach poniżej zera niemal 50 strażaków przeprowadziło kolejne porządkowanie żydowskiego cmentarza w Suchowoli. Młode drzewa zostały wycięte z podobnego obszaru jak podczas poprzedniej akcji w maju 2021. W tegorocznym porządkowaniu udział wzięły jednostki OSP z Czerwonki, Pokośna, Drygi, Jatwiezi, Horodnianki, Domurat, Karpowicz i Suchowoli – serdeczne podziękowania! Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie niezastąpionego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Suchowoli. Seniorzy przygotowali i dostarczyli kanapki, ciasta, kawy i herbaty – wyrazy uznania! Specjalnie na tę okazję z Łodzi do Suchowoli przyjechał John Crust, znany mieszkańcom z warsztatu pieczenia bajgli jaki prowadził w ramach tegorocznego Festiwalu Kultur. John pracował ze strażakami ramię w ramię – dziękujemy za pomoc! Dalsze podziękowania należą się Burmistrzowi gminy Suchowola za współorganizację oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Turystyki za udostępnienie zaplecza kuchennego do przygotowania posiłku. Ta 'praca grupowa’ pokazuje jak wielu ludziom zależy na dziedzictwie Suchowoli. Ogromne brawa dla wszystkich zaangażowanych!

Wydarzenie odbyło się po wcześniejszych konsultacjach z Komisją Rabiniczną ds. Cmentarzy przy Biurze Naczelnego Rabina Polski.

Całość koordynował Dawid Gudel

19 listopada 2022