„KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK”

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki – Biblioteka Publiczna w Suchowoli jest tegorocznym Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek ”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach zadania zostaną zakupione: 3 laptopy, 2 UPS, 4 roboty edukacyjne, 2 Gogle wirtualnej rzeczywistości, 6 Programów Microsoft Office,  czytnik kodów kreskowych, monitor, router oraz serwer.

Koszt ogółem zadania wyniósł 30 000,00 zł, z tego 25 350,00 zł  dofinansowania z Instytutu Książki.